Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь

Указ Президента Республики Беларусь от 20 апреля 2007 г. № 193

УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

20 красавiка 2007 г. № 193

Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь

За высокае прафесiйнае майстэрства, дасягненне значных вытворчых паказчыкаў, бездакорную службу i ўзорнае выкананне службовых абавязкаў, заслугi ў развiццi аховы здароўя, навукi, адукацыi, спорту:

1. Узнагародзiць:

ордэнам «За службу Радзiме» III ступенi

Голуба
Iгара Уладзiмiравiча

камандзiра 206-й штурмавой авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, палкоўнiка

Сутырку
Iвана Iванавiча

начальнiка iнжынернай службы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, палкоўнiка

Яскевiча
Тадэвуша Часлававiча

начальнiка 815-га цэнтра тэхнiчнага забеспячэння Заходняга аператыўнага камандавання сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

ордэнам Пашаны

Друяна
Леанiда Iбрагiмавiча

галоўнага ўрача ўстановы «Гомельскi абласны клiнiчны шпiталь iнвалiдаў Айчыннай вайны»

Пруса
Вiктара Аляксеевiча

намеснiка Генеральнага пракурора

Трубачкiна
Генадзя Дзмiтрыевiча

старшага пракурора аддзела па нагляду за расследаваннем спраў аб карупцыi ўпраўлення рэспублiканскай пракуратуры па нагляду за следствам у органах пракуратуры

медалём «За адзнаку ў воiнскай службе»

Баня
Уладзiмiра Анатольевiча

намеснiка камандзiра – галоўнага iнжынера 77-га асобнага маставога чыгуначнага батальёна 30-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў Узброеных Сiл, маёра

Высоцкага
Аляксандра Анатольевiча

начальнiка разлiку захоўвання i транспартавання стартавай батарэi 383-га асобнага ракетнага дывiзiёна 465-й ракетнай брыгады Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка

Давiдчыка
Генадзiя Мiраслававiча

намеснiка начальнiка па тэхнiчнай часцi – начальнiка тэхнiчнага аддзела 1100-й цэнтральнай базы захоўвання тэхнiкi службы гаручага Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Купрыянчыка
Андрэя Рыгоравiча

першага намеснiка начальнiка – галоўнага iнжынера 288-й базы рэзерву аўтамабiляў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Лук’янца
Iгара Леанiдавiча

начальнiка iнжынернай службы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Наздрына
Васiля Рыгоравiча

камандзiра рэактыўнага артылерыйскага дывiзiёна 841-й гвардзейскай групы артылерыi 11-й гвардзейскай асобнай механiзаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Пруднiкава
Андрэя Iванавiча

начальнiка службы супрацьпажарнай аховы i аварыйна-выратавальных работ Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Сакалоўскага
Аляксандра Кузьмiча

намеснiка камандзiра па ўзбраенню – начальнiка тэхнiчнай часцi кадра 85-й брыгады сувязi Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Фунцiкава
Аляксандра Уладзiмiравiча

камандзiра iнжынерна-маскiровачнага батальёна 2-га iнжынернага палка Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

медалём «За адзнаку ў ахове грамадскага парадку»

Брагу
Валерыя Мiкалаевiча

мiлiцыянера-вадзiцеля ўзвода мiлiцыi Асiповiцкага аддзела Дэпартамента аховы Мiнiстэрства ўнутраных спраў, старшыну мiлiцыi

Гайдучонка
Уладзiмiра Анатольевiча

мiлiцыянера-кiнолага ўзвода мiлiцыi Асiповiцкага аддзела Дэпартамента аховы Мiнiстэрства ўнутраных спраў, старшыну мiлiцыi

Галiнскага
Генадзiя Генадзьевiча

старшага следчага аддзела расследавання злачынстваў у сферы арганiзаванай злачыннасцi i карупцыi следчага ўпраўлення папярэдняга расследавання ўпраўлення ўнутраных спраў Брэсцкага аблвыканкома, маёра мiлiцыi

Гарнастая
Iгара Мiкалаевiча

оперупаўнаважанага аддзялення па супрацьдзеянню незаконнаму абароту наркотыкаў i злачынствам у сферы нораваў крымiнальнай мiлiцыi аддзела ўнутраных спраў Барысаўскага гарвыканкома, капiтана мiлiцыi

Драздовiча
Андрэя Валер’евiча

намеснiка начальнiка аддзела па раскрыццю цяжкiх злачынстваў у прыярытэтных галiнах эканомiкi ўпраўлення па барацьбе з эканамiчнымi злачынствамi галоўнага ўпраўлення крымiнальнай мiлiцыi Мiнiстэрства ўнутраных спраў, капiтана мiлiцыi

Ермакова
Вiктара Iванавiча

начальнiка ўпраўлення па барацьбе з эканамiчнымi злачынствамi галоўнага ўпраўлення крымiнальнай мiлiцыi Мiнiстэрства ўнутраных спраў, палкоўнiка мiлiцыi

Кавалевiча
Мiкалая Сцяпанавiча

начальнiка ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй па г. Мiнску i Мiнскай вобласцi, палкоўнiка мiлiцыi

Казлова
Аляксандра Вячаслававiча

старшага следчага групы расследавання злачынстваў у сферы эканомiкi i фiнансава-крэдытнай сiстэмы следчага аддзела папярэдняга расследавання ўпраўлення ўнутраных спраў на транспарце, капiтана мiлiцыi

Кашына
Алега Юр’евiча

старшага оперупаўнаважанага першага аддзела ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй па Гомельскай вобласцi, капiтана мiлiцыi

Круглякова
Валерыя Рыгоравiча

начальнiка ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй па Гомельскай вобласцi, палкоўнiка мiлiцыi

Мазурава
Валерыя Анатольевiча

старшага оперупаўнаважанага па асаблiва важных справах першага аддзела першага ўпраўлення галоўнага ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй Мiнiстэрства ўнутраных спраў, капiтана мiлiцыi

Мельнiчэнку
Сяргея Эдуардавiча

намеснiка начальнiка аддзела па раскрыццю цяжкiх злачынстваў у прыярытэтных галiнах эканомiкi ўпраўлення па барацьбе з эканамiчнымi злачынствамi крымiнальнай мiлiцыi ўпраўлення ўнутраных спраў Мiнскага аблвыканкома, маёра мiлiцыi

Падскрэбкiна
Андрэя Мiкалаевiча

старшага следчага аддзела расследавання злачынстваў у сферы арганiзаванай злачыннасцi i карупцыi следчага ўпраўлення папярэдняга расследавання ўпраўлення ўнутраных спраў Гродзенскага аблвыканкома, капiтана мiлiцыi

Субелiанi
Вiталiя Сяргеевiча

начальнiка спецыяльнага практычнага падраздзялення крымiнальнага вышуку Мiнiстэрства ўнутраных спраў, палкоўнiка мiлiцыi

медалём «За працоўныя заслугi»

Адашкевiч
Ларысу Аляксандраўну

дырэктара ўстановы адукацыi «Гiмназiя № 171» г. Мiнска

Баешко
Сяргея Мiкалаевiча

начальнiка вытворчай лабараторыi фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Васiленка
Зою Васiльеўну

загадчыка кафедры «Тэхналогiя прадукцыi грамадскага харчавання i мясапрадуктаў» установы адукацыi «Магiлёўскi дзяржаўны унiверсiтэт харчавання»

Ганчарова
Аляксандра Аляксандравiча

дырэктара ўстановы адукацыi «Гродзенскi дзяржаўны полiтэхнiчны каледж»

Герасiмава
Уладзiмiра Сяргеевiча

генеральнага дырэктара навукова-вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Белiнвесткамплект» Дэпартамента па лiквiдацыi вынiкаў катастрофы на Чарнобыльскай АЭС Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях

Гнедзьку
Барыса Iванавiча

выкладчыка вучэбна-вытворчага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «Лунiнецкая аўтамабiльная школа» рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Грыгарук
Людмiлу Вiтальеўну

майстра вытворчага навучання ваджэнню вучэбна-вытворчага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «Брэсцкая аўтамабiльная школа iмя Дз.М.Карбышава» рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Дзеранчук
Iрыну Iгараўну

старшага трэнера-выкладчыка вучэбна-спартыўнай установы «Спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая спартыўна-тэхнiчная школа па водных вiдах спорту» рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Камёнку
Iвана Аляксандравiча

дырэктара вучэбна-вытворчага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «Нясвiжская аўтамабiльная школа» рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Князя
Аляксандра Мiкалаевiча

начальнiка цэнтра тэхнiчнай эксплуатацыi фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Кротава
Мiхаiла Пятровiча

кабельшчыка-спайшчыка Заводскага лiнейна-станцыйнага цэха фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Кулiка
Мiкалая Мiкалаевiча

пракурора г. Мiнска

Лапiцкага
Вiктара Iванавiча

намеснiка начальнiка ўпраўлення апрацоўчых работ рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Рамонтна-будаўнiчы трэст» Кiраўнiцтва справамi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь

Лашукевiча
Пятра Васiльевiча

кабельшчыка-спайшчыка Савецкага лiнейна-станцыйнага цэха фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Малахава
Iлью Афанасьевiча

старшыню Маладзечанскай аб’яднанай арганiзацыйнай структуры рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Машэнскага
Аляксандра Мiхайлавiча

генеральнага дырэктара беларуска-германскага сумеснага прадпрыемства «Санта Iмпэкс Брэст» у форме таварыства з абмежаванай адказнасцю

Мерцалаву
Людмiлу Iванаўну

загадчыка Музея гiсторыi рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Папкова
Сяргея Пятровiча

галоўнага iнжынера фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Фурманава
Сяргея Аляксандравiча

намеснiка дырэктара вучэбна-спартыўнага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «РУСЦ» рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

Фярковiча
Iосiфа Францавiча

вядучага iнжынера цэха па абслугоўванню таксафонаў i рамонту фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Шпакава
Пятра Васiльевiча

майстра вытворчага навучання ўстановы адукацыi «Вiцебскi дзяржаўны тэхналагiчны каледж»

Шурака
Уладзiмiра Сцяпанавiча

начальнiка Заводскага лiнейна-станцыйнага цэха фiлiяла «Мiнская гарадская тэлефонная сетка» рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрасувязi «Белтэлекам»

Ячнева
Георгiя Сямёнавiча

намеснiка начальнiка вучэбна-спартыўнай установы «Вiцебскi аэраклуб iмя А.К.Гараўца» па iнжынерна-авiяцыйнай службе рэспублiканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Добраахвотнае таварыства садзейнiчання армii, авiяцыi i флоту Рэспублiкi Беларусь»

медалём Францыска Скарыны

Абламейку
Сяргея Уладзiмiравiча

генеральнага дырэктара дзяржаўнай навуковай установы «Аб’яднаны iнстытут праблем iнфарматыкi Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi»

2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:

«Заслужаны работнiк органаў пракуратуры Рэспублiкi Беларусь»

Радчуку
Яўгенiю Аляксандравiчу

пракурору аддзела пракуратуры Магiлёўскай вобласцi па нагляду за расследаваннем крымiнальных спраў у органах пракуратуры

«Заслужаны пагранiчнiк Рэспублiкi Беларусь»

Петрыкевiчу
Вiктару Барысавiчу

начальнiку факультэта пагранiчных войскаў установы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiку

«Заслужаны спецыялiст Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь»

Вiнаградаву
Сяргею Альбертавiчу

камандзiру 557-га iнжынернага палка Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, палкоўнiку

Какошку
Юрыю Аляксеевiчу

начальнiку авiяцыйнага факультэта установы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiку

«Заслужаны юрыст Рэспублiкi Беларусь»

Чубкаўцу
Фёдару Iванавiчу

суддзi Вярхоўнага Суда

«Заслужаны работнiк сферы абслугоўвання Рэспублiкi Беларусь»

Леўкаўцу
Рыгору Арсенцьевiчу

старшынi праўлення Пастаўскага раённага спажывецкага таварыства Вiцебскай вобласцi

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь

А.Лукашэнка