Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi Onliner

Указ Президента Республики Беларусь от 28 августа 2007 г. № 394

УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

28 жнiўня 2007 г. № 394

Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi

За нараджэнне i выхаванне пяцi i больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:

па Брэсцкай вобласцi

Алейнiк
Галiну Мiкалаеўну

хатнюю гаспадыню, г. Пiнск

Арашкевiч
Людмiлу Мiкалаеўну

работнiцу Лахвенскай сярэдняй школы Лунiнецкага раёна

Бусько
Вiялету Валяр’янаўну

бухгалтара унiтарнага будаўнiчага прадпрыемства «Перасовачная механiзаваная калона № 30», г. Пiнск

Бяляк
Вольгу Сяргееўну

работнiцу Бастынскага ляснiцтва Лунiнецкага лясгаса

Гарадкавец
Алену Мiкалаеўну

работнiцу дзiцячага сада № 8 г. Лунiнца

Горбiк
Вольгу Iванаўну

сацыяльнага работнiка Ляхавiцкага раённага тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельнiцтва

Грыб
Аляксандру Васiльеўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Дзенiсенiя
Вольгу Адамаўну

работнiцу Крывошынскай сярэдняй школы Ляхавiцкага раёна

Касач
Iрыну Iванаўну

хатнюю гаспадыню, в. Дзятлавiчы Лунiнецкага раёна

Кiндрук
Марыну Анатольеўну

хатнюю гаспадыню, в. Вулька-1 Лунiнецкага раёна

Кiрыловiч
Таццяну Васiльеўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Кмец
Алену Яўгеньеўну

хатнюю гаспадыню, г. Высокае Камянецкага раёна

Коцiк
Марыю Мiкалаеўну

хатнюю гаспадыню, в. Любiшчыцы Iвацэвiцкага раёна

Крывулец
Жану Юльянаўну

машынiста канвеера рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Гранiт», Лунiнецкi раён

Лазарчук
Iрыну Мiхайлаўну

хатнюю гаспадыню, в. Дабромысль Iвацэвiцкага раёна

Макей
Раiсу Майсееўну

хатнюю гаспадыню, г. Пiнск

Мамановiч
Людмiлу Паўлаўну

муляра спецыялiзаванага ўпраўлення № 33 адкрытага акцыянернага таварыства «Будаўнiчы трэст № 8», г. Брэст

Нiкалаеву
Ганну Мiкалаеўну

хатнюю гаспадыню, в. Сабалi Бярозаўскага раёна

Пiваварчык
Алену Уладзiмiраўну

адмiнiстратара цырульнi «Элiт», г. Iвацэвiчы

Пiваварэвiч
Наталлю Барысаўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Полаз
Надзею Мiкалаеўну

хатнюю гаспадыню, г.п. Целяханы Iвацэвiцкага раёна

Рупека
Марыю Васiльеўну

сартавальнiка адкрытага акцыянернага таварыства «Брэсцкi панчошны камбiнат»

Саўчук
Надзею Паўлаўну

палявода прыватнага гандлёва-вытворчага унiтарнага прадпрыемства «АграЭлiтПрадукт», Баранавiцкi раён

Скурчык
Наталлю Рыгораўну

хатнюю гаспадыню, в. Любiшчыцы Iвацэвiцкага раёна

Тарасевiч
Валянцiну Аляксееўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Тарасевiч
Валянцiну Мiхайлаўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Тарасевiч
Таццяну Анатольеўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

Федзiну
Алену Аляксееўну

хатнюю гаспадыню, в. Нiвы Бярозаўскага раёна

Хамякову
Iрыну Герасiмаўну

палявода сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Чучавiчы» Лунiнецкага раёна

Хведанцэвiч
Кацярыну Мiхайлаўну

хатнюю гаспадыню, г. Пiнск

Церахаву
Святлану Iванаўну

хатнюю гаспадыню, в. Падкраiчы Бярозаўскага раёна

Цуман
Жанну Iванаўну

прадзiльшчыка адкрытага акцыянернага таварыства «Пiнскае прамыслова-гандлёвае аб’яднанне «Палессе»

Чарвiнскую
Ганну Васiльеўну

кандытара фiлiяла Столiнскага райспажыўсаюза

Швец
Ганну Iванаўну

аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Новая Прыпяць» Столiнскага раёна

Ярашэвiч
Таццяну Iванаўну

касiра Рэдзiгераўскага сельскага Дома культуры Лунiнецкага раёна

Яцушкевiч
Алену Рыгораўну

хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столiнскага раёна

па Гомельскай вобласцi

Баравую
Святлану Аляксандраўну

медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя «Нараўлянская цэнтральная раённая бальнiца»

Раманюк
Надзею Андрэеўну

кухара Буркоўскага дзiцячага сада «Ягадка» Брагiнскага раёна

Тамашову
Тамару Паўлаўну

паштальёна Гомельскага фiлiяла рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства паштовай сувязi «Белпошта»

Цiмохаву
Людмiлу Аляксандраўну

работнiцу ўстановы адукацыi «Радзееўская дзяржаўная агульнаадукацыйная базавая школа» Буда-Кашалёўскага раёна

Цыбурэўкiну
Алену Пятроўну

хатнюю гаспадыню, в. Мiлаград Рэчыцкага раёна

па Гродзенскай вобласцi

Апалонiк
Таццяну Мiкалаеўну

бiблiятэкара Багудзенскай сельскай бiблiятэкi – фiлiяла Навагрудскай раённай цэнтралiзаванай бiблiятэчнай сiстэмы

Багдзевiч
Марыйку Яўгеньеўну

зборшчыка абутку адкрытага акцыянернага таварыства «Лiдская абутковая фабрыка»

Бальцэвiч
Марыну Казiмiраўну

зборшчыка абутку адкрытага акцыянернага таварыства «Лiдская абутковая фабрыка»

Дрэма
Аксану Тадэвушаўну

даярку сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Варняны» Астравецкага раёна

Жвiрыдоўскую
Iрыну Станiславаўну

хатнюю гаспадыню, г.п. Астравец

Жук
Вольгу Аляксандраўну

вартаўнiка-вахцёра жыллёва-камунальнага ўчастка адкрытага акцыянернага таварыства «Слонiмскi кардонна-папяровы завод «Альбярцiн»

Кельнiк
Анжэлу Фрунзеўну

хатнюю гаспадыню, в. Лайкоўшчына Лiдскага раёна

Кiткевiч
Лiлiю Георгiеўну

аператара сувязi Астравецкага раённага вузла паштовай сувязi

Кузьмiцкую
Дануту Iосiфаўну

даярку сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Над Нёманам» Мастоўскага раёна

Максiмовiч
Галiну Вячаславаўну

хатнюю гаспадыню, в. Гарадзечна Навагрудскага раёна

Седляр
Мечыславу Iванаўну

хатнюю гаспадыню, в. Шылавiчы Ваўкавыскага раёна

Скварада
Тамару Сяргееўну

загадчыка зернесклада сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Дзераўноўскi» Слонiмскага раёна

Скiба
Галiну Васiльеўну

жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва iмя Дзяржынскага Слонiмскага раёна

Стуканожанка
Алёну Iванаўну

прыёмшчыка заказаў камунальнага унiтарнага прадпрыемства па абслугоўванню сельскага насельнiцтва «Лiдабытсервiс»

Шустал
Надзею Iванаўну

хатнюю гаспадыню, г. Навагрудак

па Магiлёўскай вобласцi

Грышанок
Святлану Аляксандраўну

паштальёна аддзялення сувязi «Баронькi», Касцюковiцкi раён

Дубскую
Ларысу Васiльеўну

гардэробшчыка лячэбна-прафiлактычнай установы «Вузлавая бальнiца на станцыi Асiповiчы Беларускай чыгункi»

Новiкаву
Галiну Васiльеўну

электрамеханiка Бабруйскага вузла электрычнай сувязi Магiлёўскага фiлiяла рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства электрычнай сувязi «Белтэлекам»

Пашкевiч
Наталлю Аляксееўну

хатнюю гаспадыню, в. Шамаўка Круглянскага раёна

Рак
Святлану Iванаўну

работнiцу адкрытага акцыянернага таварыства «Чырвоны харчавiк», Бабруйскi раён

Рыжкову
Веру Iванаўну

работнiцу ўстановы адукацыi «Сласцёнаўскi навучальна-педагагiчны комплекс: дзiцячы сад – сярэдняя агульнаадукацыйная школа» Чавускага раёна

Салапаеву
Святлану Паўлаўну

хатнюю гаспадыню, Кастрычнiцкi раён г. Магiлёва

Снiгiрову
Зою Уладзiмiраўну

работнiцу Магiлёўскага фiлiяла рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Беларускi пратэзна-артапедычны аднаўленчы цэнтр»

Студзянiкiну
Тамару Аляксееўну

хатнюю гаспадыню, в. Ходараўка Горацкага раёна

Шуцiкаву
Святлану Васiльеўну

работнiцу ўстановы адукацыi «Сласцёнаўскi навучальна-педагагiчны комплекс: дзiцячы сад – сярэдняя агульнаадукацыйная школа» Чавускага раёна

Якiменка
Тамару Уладзiмiраўну

хатнюю гаспадыню, Кастрычнiцкi раён г. Магiлёва

па Мiнскай вобласцi

Баўкуновiч
Святлану Мiкалаеўну

сацыяльнага работнiка дзяржаўнай установы «Капыльскi тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельнiцтва»

Васiлеўскую
Людмiлу Iванаўну

хатнюю гаспадыню, в. Заляшаны Клецкага раёна

Гутырчык
Ларысу Паўлаўну

работнiцу дзяржаўнай установы адукацыi «Чысцiнскi яслi-сад № 2» Маладзечанскага раёна

Жукавец
Дануту Аляксандраўну

лабаранта дзяржаўнай установы «Старадарожская раённая ветэрынарная станцыя»

Жукавец
Наталлю Мiкалаеўну

настаўнiцу ўстановы адукацыi «Суткаўская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа-сад» Уздзенскага раёна

Жураўкiну
Iрыну Паўлаўну

дыспетчара адкрытага акцыянернага таварыства «Кляновiчы» Крупскага раёна

Крывашэй
Ганну Рыгораўну

аператара беларуска-амерыканскага сумеснага прадпрыемства «Завод шклопакетаў i архiтэктурнага шкла», Мiнскi раён

Кулеш
Валянцiну Iосiфаўну

кладаўшчыка рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Маладзечанскi станкабудаўнiчы завод»

Лiннiк
Зiнаiду Уладзiмiраўну

палявода адкрытага акцыянернага таварыства «Старыца-Агра» Капыльскага раёна

Мазалеўскую
Жанну Канстанцiнаўну

хатнюю гаспадыню, в. Асавец Маладзечанскага раёна

Мазоўка
Таццяну Мiкалаеўну

аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Дукора» Пухавiцкага раёна

Невядомскую
Алену Iосiфаўну

выхавальнiка ўстановы адукацыi «Дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа № 3 г. Крупкi»

Подаву
Алену Анатольеўну

хатнюю гаспадыню, в. Каралёў Стан Мiнскага раёна

Рававую
Лiлiю Леанiдаўну

выхавальнiка Красненскага аддзялення дзiцячага сацыяльнага прытулку дзяржаўнай установы адукацыi «Сацыяльна-педагагiчны цэнтр г. Маладзечна»

Савiцкую
Алену Iльiнiчну

работнiцу дзяржаўнай установы адукацыi «Вежская сярэдняя агульнаадукацыйная школа» Слуцкага раёна

Сiнячэнка
Анжэлу Яўгеньеўну

хатнюю гаспадыню, в. Старынкi Дзяржынскага раёна

Тышкевiч
Вольгу Анатольеўну

медыцынскую сястру Маладзечанскай дзiцячай бальнiцы дзяржаўнай установы «Маладзечанскае тэрытарыяльнае медыцынскае аб’яднанне»

Цiтавец
Аксану Яўгенаўну

работнiцу Раванiцкай участковай бальнiцы ўстановы аховы здароўя «Чэрвеньская цэнтральная раённая бальнiца»

Шамрук
Iрыну Уладзiмiраўну

хатнюю гаспадыню, в. Стараселле Клецкага раёна

Швайкоўскую
Iрыну Тадэвушаўну

прадаўца прыватнага гандлёвага унiтарнага прадпрыемства «Крывiцкае рознiчнае гандлёвае прадпрыемства», Мядзельскi раён

Шышкавец
Алену Валер’еўну

хатнюю гаспадыню, г. Дзяржынск

Явiдовiч
Алену Мячаславаўну

лабаранта сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Багданаўскi» Валожынскага раёна

па г. Мiнску

Абееву
Марыну Мiкалаеўну

работнiцу дзяржаўнай установы адукацыi «Сярэдняя агульнаадукацыйная школа № 145 г. Мiнска з музычным (харавым) кiрункам»

Баршчэўскую
Таццяну Рыгораўну

аператара вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Завод «Транзiстар»

Гапiенка
Вольгу Яўгеньеўну

мастака-пастаноўшчыка ўстановы адукацыi «Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасцi дзяцей i моладзi»

Жадзецкую
Людмiлу Мiкалаеўну

настаўнiцу дзяржаўнай установы адукацыi «Гiмназiя № 1 iмя Ф.Скарыны г. Мiнска»

Заяц
Веру Васiльеўну

прадаўца таварыства з абмежаванай адказнасцю «Гандлёвы дом «На Нямiзе»

Лiхтаровiч
Марыю Рыгораўну

лiфцёра дзяржаўнай установы «Рэспублiканская клiнiчная псiхiятрычная бальнiца»

Пешко
Людмiлу Барысаўну

кантралёра рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Завод дакладнага машынабудавання «ПЛАНАР-ТМ»

Пячко
Святлану Рыгораўну

хатнюю гаспадыню, Маскоўскi раён

Стромскую
Iрыну Вiктараўну

лабаранта завода буйнапанельнага домабудавання № 3 адкрытага акцыянернага таварыства «МАПIД»

Суславу
Галiну Анатольеўну

выхавальнiка дашкольнай установы № 500

Фiлiповiч
Алену Анатольеўну

iнжынера-тэхнолага адкрытага акцыянернага таварыства «Мiнскi гадзiннiкавы завод»

Шыльнiкоўскую
Святлану Мiхайлаўну

намеснiка галоўнага бухгалтара рэспублiканскага гандлёва-вытворчага унiтарнага прадпрыемства «Белгандальiнфасервiс»

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь

А.Лукашэнка