Указ Президента Республики Беларусь от 27 июня 2007 г. № 295

УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

27 чэрвеня 2007 г. № 295

Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь

За шматгадовую плённую працу, высокае прафесiйнае майстэрства, дасягненне значных вытворчых паказчыкаў, бездакорную службу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, заслугi ў развiццi заканадаўства, адукацыi, культуры i спорту:

1. Узнагародзiць:

ордэнам Пашаны

Аўчыннiка
Уладзiмiра Мiтрафанавiча

дырэктара вытворчага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «Унiверсал Бабруйск» грамадскага аб’яднання «Беларускае таварыства глухiх»

Аўчыннiкава
Iвана Аляксандравiча

начальнiка ўпраўлення службаў якасцi рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Кавальскi завод цяжкiх штамповак»

Маркава
Аляксея Аляксеевiча

слесара-электрамантажнiка цэха камплектных трансфарматарных падстанцый i нiзкавольтнага абсталявання вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Радчанка
Екацярыну Аляксееўну

нарыхтоўшчыка iзалiруючых дэталей трансфарматарнага цэха вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Шымава
Уладзiмiра Мiкалаевiча

рэктара ўстановы адукацыi «Беларускi дзяржаўны эканамiчны унiверсiтэт»

Ярковiча
Анатолiя Iванавiча

машынiста крана вытворчага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Мiнскi завод «Вторчермет»

медалём «За працоўныя заслугi»

Вiткоўскага
Мечыслава Станiслававiча

генеральнага дырэктара вытворчага прыватнага унiтарнага прадпрыемства «Рытм»

Вiхнiна
Аркадзiя Елiсеевiча

генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «Керамiка»

Дземчанку
Уладзiмiра Мiкалаевiча

начальнiка трансфарматарнага цэха вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Доўнара
Вячаслава Iванавiча

генеральнага дырэктара таварыства з абмежаванай адказнасцю «Белiнтэртранс»

Дукора
Яўгена Мiхайлавiча

кiраўнiка адмiнiстрацыi Маскоўскага раёна г. Мiнска

Iванова
Барыса Васiльевiча

намеснiка Мiнiстра адукацыi

Iвашку
Мiкалая Фёдаравiча

трэнера-выкладчыка аддзялення грэка-рымскай барацьбы спецыялiзаванай дзiцяча-юнацкай школы алiмпiйскага рэзерву па барацьбе ўпраўлення па фiзiчнай культуры, спорту i турызму Мiнскага гарвыканкома

Кавалёва
Уладзiмiра Пятровiча

слесара-рамонтнiка рамонтна-механiчнага цэха вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Казак
Лiлiю Францаўну

настаўнiка хiмii сярэдняй агульнаадукацыйнай школы № 22 Партызанскага раёна г. Мiнска

Канаплянiка
Валянцiна Мiкалаевiча

пракурора Нараўлянскага раёна Гомельскай вобласцi

Карабцову
Святлану Паўлаўну

намеснiка пракурора Пружанскага раёна Брэсцкай вобласцi

Каранеўскага
Уладзiмiра Канстанцiнавiча

начальнiка лiдскага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Минсквтормет»

Кудрэйка
Зою Мiкалаеўну

загадчыка пратакольнага аддзела ўпраўлення арганiзацыйнай работы Сакратарыята Палаты прадстаўнiкоў Нацыянальнага сходу Рэспублiкi Беларусь

Макееву
Веру Уладзiмiраўну

машынiста крана гомельскага цэха рэспублiканскага вытворчага унiтарнага прадпрыемства «Гомельвтормет»

Матафонава
Уладзiмiра Мiхайлавiча

стругальшчыка рамонтна-механiчнага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Мiнскi завод «Вторчермет»

Мельнiкава
Аляксея Пятровiча

дырэктара навукова-вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Iнстытут БЕЛНДIЛIЦ»

Мядзвецкага
Уладзiмiра Сямёнавiча

намеснiка дырэктара па кадрах, быту i iдэалагiчнай рабоце вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Паддубскага
Васiлiя Васiльевiча

электраманцёра па рамонту i абслугоўванню электраабсталявання магiлёўскага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Могилеввтормет»

Пашкуна
Сяргея Эдуардавiча

вадзiцеля аўтатранспартнага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Мiнскi завод «Вторчермет»

Пернiкава
Вячаслава Уладзiмiравiча

намеснiка дырэктара Гомельскага абласнога тэрытарыяльнага фонду дзяржаўнай маёмасцi

Пiнчука
Валерыя Iванавiча

кiраўнiка адмiнiстрацыi Савецкага раёна г. Мiнска

Раслякова
Юрыя Iванавiча

майстра вiцебскага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Витебсквтормет»

Сароку
Анатолiя Анатольевiча

вадзiцеля барысаўскага цэха рэспублiканскага унiтарнага вытворчага прадпрыемства «Минсквтормет»

Сiняўскага
Яўгенiя Васiльевiча

былога Паўнамоцнага прадстаўнiка Рэспублiкi Беларусь пры Эканамiчным савеце Садружнасцi Незалежных Дзяржаў

Сiтнiка
Валянцiна Антонавiча

слесара механазборачных работ навукова-вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Iнстытут БЕЛНДIЛIЦ»

Скакуна
Валерыя Аляксеевiча

кiраўнiка адмiнiстрацыi Першамайскага раёна г. Мiнска

Стаброўскага
Ленгiна Напалеонавiча

галоўнага iнжынера вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Сяменкова
Мiхаiла Канстанцiнавiча

намеснiка галоўнага механiка – начальнiка цэха рамонту i спецыяльнага абсталявання рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Кавальскi завод цяжкiх штамповак»

Тумашэўскага
Пятра Бранiслававiча

слесара па рамонту парагазатурбiннага абсталявання адкрытага акцыянернага таварыства «Белэнергарамналадка»

Хаменку
Васiля Мiкiтавiча

генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «Белэнергарамналадка»

Чахоўскую
Святлану Рыгораўну

спецыялiста па аперацыйна-касавай рабоце аддзела рознiчных паслуг аперацыйнага ўпраўлення адкрытага акцыянернага таварыства «Белаграпрамбанк»

Чурсiна
Анатолiя Георгiевiча

начальнiка Сакратарыята Палаты прадстаўнiкоў Нацыянальнага сходу Рэспублiкi Беларусь

Шундзiкава
Вiктара Паўлавiча

дырэктара ўстановы «Спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву Гомельскага раёна»

Юнчык
Галiну Рамуальдаўну

начальнiка рэдакцыйна-выдавецкага аддзела ўпраўлення прававога забеспячэння, iнфармацыi i грамадскiх сувязей рэспублiканскай пракуратуры

Яленiча
Анатолiя Аляксандравiча

наладчыка зварачнага i газаплазмарэзальнага абсталявання рамонтна-энергетычнага цэха вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

медалём Францыска Скарыны

Лабовiча
Якава Мiхайлавiча

генеральнага дырэктара, мастацкага кiраўнiка ўстановы культуры «Вiдовiшчна-культурны комплекс «Гомельскi дзяржаўны цырк»

Маляўку
Мiкалая Аляксандравiча

намеснiка галоўнага рэдактара ўстановы «Рэдакцыя часопiса «Вясёлка»

Мiшчанчука
Уладзiмiра Андрэевiча

дэкана тэатральнага факультэта ўстановы адукацыi «Беларуская дзяржаўная акадэмiя мастацтваў»

Чарняўскага
Мiкалая Мiкалаевiча

рэдактара аддзела – члена рэдкалегii ўстановы «Рэдакцыя часопiса «Вясёлка»

2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:

«Заслужаны работнiк прамысловасцi Рэспублiкi Беларусь»

Ладуцьку
Эдуарду Мiкалаевiчу

начальнiку цэха металаканструкцый панэлей i камплектных трансфарматарных падстанцый вытворчага рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Мiнскi электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова»

Пiнчуку
Фёдару Макаравiчу

дырэктару рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства «Кавальскi завод цяжкiх штамповак»

«Заслужаны работнiк органаў пракуратуры Рэспублiкi Беларусь»

Легчыну
Барысу Самуiлавiчу

начальнiку аддзела пракуратуры г. Мiнска па нагляду за расследаваннем крымiнальных спраў у органах пракуратуры

Падамацьку
Iвану Канстанцiнавiчу

старшаму пракурору аддзела па нагляду за выкананнем заканадаўства ў сферы эканомiкi ўпраўлення рэспублiканскай пракуратуры па нагляду за выкананнем заканадаўства i законнасцю прававых актаў

«Заслужаны трэнер Рэспублiкi Беларусь»

Максаку
Юрыю Уладзiмiравiчу

старшаму трэнеру-выкладчыку Дубровенскай спецыялiзаванай дзiцяча-юнацкай школы алiмпiйскага рэзерву Вiцебскай вобласцi

Нiкiпорчык
Людмiле Канстанцiнаўне

старшаму трэнеру-выкладчыку па лёгкай атлетыцы адасобленага структурнага падраздзялення ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр фiзiчнага выхавання i спорту навучэнцаў i студэнтаў» Рэспублiканскай школы вышэйшага спартыўнага майстэрства па лёгкай атлетыцы

Цiцорыну
Iгару Уладзiмiравiчу

трэнеру-выкладчыку па лёгкай атлетыцы ўстановы «Школа вышэйшага спартыўнага майстэрства» ўпраўлення па фiзiчнай культуры, спорту i турызму Гродзенскага аблвыканкома

«Заслужаны пагранiчнiк Рэспублiкi Беларусь»

Чыраку
Анатолю Пятровiчу

начальнiку мiжнародна-дагаворнага ўпраўлення Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў

«Заслужаны работнiк адукацыi Рэспублiкi Беларусь»

Варапаеву
Юрыю Паўлавiчу

прафесару кафедры радыётэхнiкi ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь»

«Заслужаны майстар спорту Рэспублiкi Беларусь»

Ваўчэцкаму
Аляксандру Яўгеньевiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Кастрамiной
Таццяне Анатольеўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па настольнаму тэнiсу

Паўловiч
Веранiцы Уладзiмiраўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па настольнаму тэнiсу

Паўловiч
Вiкторыi Уладзiмiраўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па настольнаму тэнiсу

Турчыну
Дзям’яну Дзмiтрыевiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Шчарбаку
Канстанцiну Вячаслававiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь

А.Лукашэнка